сите категории

Производи

Дома>Производи>портата вентили

https://www.walter-controlvalve.com/upload/product/1646373714905740.jpg
https://www.walter-controlvalve.com/upload/product/1646373878169174.jpg
https://www.walter-controlvalve.com/upload/product/1646373878297061.jpg
https://www.walter-controlvalve.com/upload/product/1646373879366172.jpg
AWWA C515 еластично седишта од еластично железо, вентил за портата со прирабнички стебла
AWWA C515 еластично седишта од еластично железо, вентил за портата со прирабнички стебла
AWWA C515 еластично седишта од еластично железо, вентил за портата со прирабнички стебла
AWWA C515 еластично седишта од еластично железо, вентил за портата со прирабнички стебла

AWWA C515 еластично седишта од еластично железо, вентил за портата со прирабнички стебла


Место на потекло:

КИНА

Бренд име:

ВАЛТЕР / ОЕМ Бренд

Број на моделот:

NRGV

Потврдување:

СО РОСИ

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Минимална Подреди Кол:

10 КОМПЈУТЕРИ

цена:

49 УСД

Пакување Детали за:

ДРВЕНА КУТИЈА

Време на испорака:

3 WEEKS

Начин на плаќање:

T / T, L / C

Набавка Способност:

5000 XNUMX парчиња / месец

WALTER Model NRGV AWWA C515 Resilient Seated Gate valve is mainly used to connect and cut off the medium in the pipeline by rotating the stem. Resilient seat gate valves with replaceable stem seal designed to the AWWA C515 DIN3352 and BS5163 standard for use in systems with water supply and treatment, irrigation and sanitation.
Нашето тело на вентилот и хаубата се собрани со завртки заштитени со обликувана заптивка. Клин во еластично железо покриено со дебел слој еластомер. Ребра на надворешното лице на клин за да се олесни неговото водење во телото. Затегнатоста горе-долуводно стана сигурна благодарение на огромните квалитети на еластичност и цврстина на клинот.

Тема:

1.Дактивно тело и диск од железо овозможува висока отпорност на удар и истегнување
2. Дискот е дизајниран со најлонски водич отпорен на абење кој може да помогне во помал вртежен момент за отворање или затворање и да се изедначи за време на работата.
3. Дискот е покриен со висококвалитетна гума која е во согласност со водата за пиење.
4.Целосно обложување на телото и дискот внатрешно и надворешно со просек од 250 микрони. Поголема дебелина на облогата е достапна кога е потребно.
5. Заптивките со матични 3 О-прстен се дизајнирани да спречат истекување на стеблото. и обезбеди замена на О-прстенот без расклопување на вентилот од главните цевки.

Технички податоци:

1.Design: AWWA C515
2.Face to Face: ANSI/ASME B16.10
3.Flanges: ANSI/ASME 16.42, Class 125/150
4. Опсег на големини: DN50 – 600
5.Pressure Rate: CL125/150
6.Температура: -10°C ~ 80°C (NBR)
7. Облога: Фузија врзана епоксидна смола.

Брза детали

1,AWWA C515 Gate Valve, Sluice Valve, Non-rising Stem Gate Valve, Cast iron Gate Valve, Ductile iron Gate Valve, Resilient Seat Gate Valve, Soft Sealing Non Rising Stem Water Gate Valve
2,Еластични вентили за порти со седиште се дизајнирани да траат долги години на работа во многу услови. Со структурата на хаубата со завртки, EPDM покриен клин и хигиенска обвивка, подготвена да одговори на побарувачката за апликации за вода за пиење и канализација.
3,AWWA C515 Gate Valve, Flanged Gate Valve, Resilient Seat Gate Valve, DIN3352 F4, BS5163, DN50 to DN600, PN10/16/25

апликации

• Примени за вода за пиење
• Отпадна вода
• Системи за третман и дистрибуција на вода

спецификации

Бр

Име на дел

материјал

стандард

1

Тело

Нодуларно железо

GJS-500-7

2

Диск

Нодуално железо + гума

GJS-500-7 + EPDM

3

Матичен орев

месинг

CZ122

4

матични

нерѓосувачки челик

AISI 304

5

Заптивка

Гума

NRR

6

Хаубата

Нодуларно железо

НБР

7

О-прстен

Гума

НБР

8

GЛЕНДА

Нодуларно железо

GJS-500-7

9

О-прстен

Гума

НБР

10

Капа на прашина

Гума

НБР

未 标题 -1

димензии

DN

РЕЗУЛТА

ФЛАНГИРАНО CL125 / 150

L

H

M

W

D

n-Φd

b

2"

178

250

120.5

180

152

4-19

16

2.5 "

190

283

139.5

180

178

4-19

18

3"

203

270

152.5

200

191

4-19

19.1

4"

229

320

190.5

250

229

8-19

24

5"

254

435

216

280

254

8-22

24

6"

267

485

241.5

300

279

8-22

25.4

8"

292

515

298.5

350

343

8-22

28.6

10 "

330

610

362

400

406

12-25

30

12 "

356

695

432

500

483

12-25

31.8

Испраќам барање