сите категории

Производи

Дома>Производи>портата вентили

https://www.walter-controlvalve.com/upload/product/1646377936306616.jpg
https://www.walter-controlvalve.com/upload/product/1646377936512002.jpg
DIN3352 F4 Еластично седиште од дуктилно железо, вентил за портата со стебло што не се крева
DIN3352 F4 Еластично седиште од дуктилно железо, вентил за портата со стебло што не се крева

DIN3352 F4 Еластично седиште од дуктилно железо, вентил за портата со стебло што не се крева


Место на потекло:

КИНА

Бренд име:

ВАЛТЕР / ОЕМ Бренд

Број на моделот:

NRGV

Потврдување:

СО РОСИ

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Опис

Минимална Подреди Кол:

10 КОМПЈУТЕРИ

цена:

39.9 долари

Пакување Детали за:

ДРВЕНА КУТИЈА

Време на испорака:

3 WEEKS

Начин на плаќање:

T / T, L / C

Набавка Способност:

5000 XNUMX парчиња / месец

WALTER Model NRGV DIN3352 F4 Resilient Seated Gate valve is mainly used to connect and cut off the medium in the pipeline by rotating the stem. Resilient seat gate valves with replaceable stem seal designed to the DIN3352, BS5163, and AWWA standard for use in systems with water supply and treatment, irrigation and sanitation.
Нашето тело на вентилот и хаубата се собрани со завртки заштитени со обликувана заптивка. Клин во еластично железо покриено со дебел слој еластомер. Ребра на надворешното лице на клин за да се олесни неговото водење во телото. Затегнатоста горе-долуводно стана сигурна благодарение на огромните квалитети на еластичност и цврстина на клинот.

Тема:

1.Дактивно тело и диск од железо овозможува висока отпорност на удар и истегнување
2. Дискот е дизајниран со најлонски водич отпорен на абење кој може да помогне во помал вртежен момент за отворање или затворање и да се изедначи за време на работата.
3. Дискот е покриен со висококвалитетна гума која е во согласност со водата за пиење.
4.Целосно обложување на телото и дискот внатрешно и надворешно со просек од 250 микрони. Поголема дебелина на облогата е достапна кога е потребно.
5. Заптивките со матични 3 О-прстен се дизајнирани да спречат истекување на стеблото. и обезбеди замена на О-прстенот без расклопување на вентилот од главните цевки.

Технички податоци:

1.Design: 3352 F4, EN1074
2.Face to Face: EN558-1, DIN 3202
3.Прирабници: BS4504; БС EN1092-2 PN10/16/25; ANSI 125/150; JIS 5K/10K
4. Опсег на големини: DN50 – 600
5. Стапка на притисок: 1.0 Mpa; 1.6 Mpa; 2.5 Mpa
6.Температура: -10°C ~ 80°C (NBR)
7. Облога: Фузија врзана епоксидна смола.

Брза детали

1. Вратен вентил, затворен вентил, вентил за порта за стебло што не се крева, вентил за порта од леано железо, портен вентил од дуктилен железо, еластичен вентил на портата на седиштето, меко запечатување вентил за порта за матична вода што не се крева
2,Еластични вентили за порти со седиште се дизајнирани да траат долги години на работа во многу услови. Со структурата на хаубата со завртки, EPDM покриен клин и хигиенска обвивка, подготвена да одговори на побарувачката за апликации за вода за пиење и канализација.
3,Resilient Seat Gate Valve, DIN3352 F4, BS5163, AWWA C515, DN50 to DN600, PN10/16/25

апликации

• Примени за вода за пиење
• Отпадна вода
• Системи за третман и дистрибуција на вода

спецификации

Бр

Име на дел

материјал

стандард

1

Тело

Нодуларно железо

GJS-500-7

2

Диск

Нодуално железо + гума

GJS-500-7 + EPDM

3

Матичен орев

месинг

CZ122

4

матични

нерѓосувачки челик

AISI 304

5

Заптивка

Гума

NRR

6

Хаубата

Нодуларно железо

НБР

7

О-прстен

Гума

НБР

8

Држете го прстенот

месинг

CZ122

9

О-прстен

Гума

НБР

10

Потисна навртка

месинг

CZ122

11

Мијалник

нерѓосувачки челик

AISI 304

12

Истрчаат

нерѓосувачки челик

AISI 304

13

Тркало за рака

Нодуларно железо

GJS-500-7

14

завртки

Јаглероден челик

Комерцијални

未 标题 -1

димензии

DN

РЕЗУЛТА

ПРИБРАНИ PN10 / PN16

L

H

M

D

K

G

n-Φd

b

f

50

150

215

200

165

125

99

4-19

19

3

65

170

235

200

185

126

118

4-19

19

3

80

180

265

254

200

127

132

8-19

19

3

100

190

327

254

220

128

156

8-19

19

3

125

200

350

315

250

129

184

8-19

19

3

150

210

385

315

285

130

211

8-23

19

3

200

230

485

315

340

131

266

8-23

12-23

20

3

250

250

600

406

405

350

355

319

12-23

12-28

22

3

300

270

680

406

460

400

410

370

12-23

12-28

24.5

4

Испраќам барање